Nasıl değil, doğru çalışmak önemli olan

Evde kullandığınız modem'in işletim sistemi sizin için ne kadar önemli ki? Yada evdeki dijital tartının içerisinde kullanılan yazılımın ne olduğundan haberiniz var mı? Doğru tartması önemli olan.
Sıramatik sistemi de doğru çalışması gereken, sizin müdehalenizi gerektirmeyen bir ürün olmalıdır. Dolayısıyla işletim sisteminin ne olduğu değil, ürünün ne kadar stabil çalıştığı sizin için önemlidir. Endüstriyel olmayan, son kullanıcılara yönelik masaüstü uygulamalar için tasarlanmış bir işletim sistemiyle sisteminiz çalışmazsa, hiç Microsoft'u suçlamayın. O size bunun endüstriyel olduğunu iddia etmedi.
Sorumluluk sahibi olanlar endüstriyel ürünler kullanırlar . Sonuçta, sorunun kaynağı ne olursa olsun sisteminizin çalışmadığı gerçeğini değiştirmez. Sorun bizden değil diyerek sıyrılanlara inat, Q-smart endüstriyel ürünler kullanır.

Çevrenizdeki gizli Linux'lar

Linux işletim sistemine sahip donanımlar aslında hayatınızın içindedir. Bu donanımlar o kadar kusursuz çalışmaktadır ki, sizin donanımın içerisinde bir işletim sistemi olduğundan haberiniz olmaz. Örneğin, Televizyon izlerken kullandığınız Uydu alıcılar, TV Box'lar, Microsoft Xbox oyun konsolu, kullandığınız modem, cep telefonunuz... hayatınızn içerisindeki Linux'lardır. Linux işletim sistemiyle sunulan bir sistem yıllarca, ilk günkü hızında, güvenle çalışır.

Çin malı ucuz otomobil

Neden endüstriyel uygulamalar Windows değil de Linux tercih eder

Windows İşletim sistemi endüstriyel uygulamalar için tasarlanmış bir işletim sistemi değildir. Bu işletim sistemi Masaüstü ve Laptop Bilgisayarlar gibi son kullanıcılara yönelik ve kullanıcılarla arasında etkileşim halinde olan bir işletim sistemidir. Windows işletim sisteminin endüstriyel olan versiyonlarına perakende pazarda ulaşılamaz ancak üreticiler için özel lisanslarla satışa sunulmaktadır. Yani endüstriyel olan Windows, sizin tanıdığınız Windows değildir. Bu versiyonlar Embedded adıyla satılmaktadır.

Windows işletim sistemi ticari bir üründür. Eski sattığı ürünlerin yenilenmesi Microsoft firması için kritik önem arz etmektedir. Microsoft ürünlerinin yenisini satamazsa kar elde edemez, kar elde etmeyen bir işletme hayatta kalamaz.
Eski bilgisayarınızı hatırlayın. İlk geldiği gün hiç hızından şikayet etdiğinizi hatırlıyor musunuz? Ama aradan birkaç yıl geçsin, birden bire sizin bilgisayarınız yavaşlamaya başlar. Bilgisayarınız bayatlamadığına göre, halen içerisindeki tüm elektronik donanım aynı olduğunu göre nasıl yavaşlar? İşte ticari ürün budur. Yavaşlar ki yenisini alasınız.
Linux ticari bir ürün değildir. Hatta Linux bir ürün değildir. Linux Uluslararası katılımcılarla oluşturulmuş, açık kaynak kodlu bir platformdur. Linux sadece bir çekirdektir, bunun üzerinde geliştirilmiş yüzlerce çeşidi vardır. Dolayısıyla Linux işletim sisteminin yavaşlaması, çökmesi, çalışmaması kimseye fayda sağlamaz.

Çin malı ucuz otomobil

Makaleyi Paylaş