Sağlık Bakanlığı Sağlık Kampüsü Sıramatik Sistemleri

Sağlık Bakanlığının kamu-özel ortaklığı modeli ile yapılan şehir hastanelerinden ilk faaliyete başlayan Mersin Şehir Hastaneleri ve Yozgat Şehir Hastaneleri, sıramatik sisteminde Q-smart Sıramatik Sistemini tercih etmiştir.

Her iki hastaneninde, HBYS sistemi dışında, sıramatik kullanılması gereken hasta kayıt ve kan alma bölümlerinde, Q-smart Sıramatik Sistemi bilet makineleri, ekranları ve çağrı terminalleri kullanılarak projelendirilmiş ve hayata geçirilmiştir.

Sağlık kampüsünde, bekleme alanları ve bekleme salonlarında, hastaların sıra numaralarını takip ettikleri ana yönlendirme ekranları, MyTV Digital Signage (LCD TV Ana Ekranı) çözümleriyle çalıştırılmıştır. MyTV TV yönetim sistemleri ile merkezi olarak yönetilen TV'lerden hastalar sıra numaralarını takip ederken, haber akışları, gündem haberleri, sağlık bakanlığından haberler, kamu spotları ve belediyeler ile ilgili yayınları izlemektedir.
Hastane merkezi yönetim sistemine entegre edilen sıramatik sistemi, hastanenin durumunu anlık olarak izleyen personele bilet makinelerinin son durumları, kalan bilet rulosu durumu, sistemden alınan hata mesajları, son yapılan işlem...vb gibi bilgileri canlı olarak iletmekte ve sistemlerin denetimini merkezi hastane sisteminden gerçekleştirmektedir.
Firmamız, Sağlık Kampüsü projelerinde Türkiye'nin önde gelen bilişim ve inşaat firmaları olan İnnova Bilişim (Türk Telekom), Elmin A.Ş., Rönesans Holding gibi firmalarla, projeleri entegre olarak başarıyla yürütülmüş ve hizmete almıştır.

Makaleyi Paylaş