Semptomlar

  • Kuyruk ayarları, bilet numaraları, çalışma limitlemeleri, kullanıcı ayarları gibi sıra sistemi ayarlarının yapılması için özel programların gerekliliği.
  • Çalışan performanslarının ölçülmesi için bilgisayarlara özel uygulamaların kurulması.
  • Cep telefonundan veya tabletten sıra sistemi ayarlarının yapılamaması.
  • Cep telefonundan veya tabletten çalışan performanslarının izlenememesi.
  • Sıramatik sistemine erişmek için özel programlara ihtiyaç duyulması, ayaların yapılacağı bilgisayarlarda özel portların açılması.

Çözüm

1.Sistemin Çalışma Prensibi

Tüm sıramatik sistemlerimiz web tabanlı sistem ayarları ve raporlama aracı ile birlikte gelmektedir. Ücretsiz olarak sunulan bu araç, tıpkı evdeki modeminizde olduğu gibi dahili bir yönetim arayüzüne sahiptir. Sadece cihazınızın IP adresini girerek yönetim arayüzüne ulaşabilirsiniz. Bu arayüze ister cep telefonunuzdan, markası ve modeli ne olursa olsun tabletinizden veya bilgisayarlarınızdan internet tarayıcınızı açarak kolaylıkla bağlanabilirsiniz.

Arayüze bağlandığınızda sizi kullanıcı adınızı ve parolanızı girmenizi isteyen bir pencere karşılayacaktır. Bu arayüze tanımlanmış olan kullanıcı yetkilerinizle bağlanabilir, sistem ayarlarını canlı olarak düzenleyebilirsiniz. Kullanıcılara tanımlanan yetki sevileyeriyle, kullanıcıların erişebileceği sayfaları ve ayarları değiştirebilirisiniz. Böylelikle yeni bilet verebilecek kullanıcıları, ayarları değiştirebilecek sistem yöneticilerini veya performansları izleyebilecek müdürlerinize farklı seviyelerde erişim sağlayabilirsiniz.

Temel olarak sistemin çalışma ve ağ topolojisi resimdeki gibidir. Sıramatik sistemi bilet makinesi, sisteminizi yöneten ana ünitedir. Bu cihaz içerisinde dahili yönetim aracı ile birlikte sunulmaktadır. Bilet makinesi ağınıza kablosuz veya kablolu olarak bağlanabilmektedir. Ağınıza bağlanan bilet makinenize bir IP adresi verilir. Artık tüm ayarlarınıza veya performans raporlarınıza, internet tarayıcınızdan bilet makinenize bağlanarak erişebilirsiniz.  

Web tabanlı yönetim aracı tüm cihazlardan bağlanabileceğiniz bir yapıda, özel olarak geliştirilmiştir. Cep telefonu marka veya modeli ayırmadan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan hiçbir fark gözetmeden kolaylıkla bağlanabilir, işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

2.Kullanılan donanımlar

Web tabanlı ayarlar ve performans izleme aracı tüm sıramatik sistemi donanımlarımızla birlikte ücretsiz sunulmaktadır.

3. Kazançlar

Sıramatik sistemi web yönetim aracının fonksiyonları ve kurumunuza kazandıracakları aşağıda özetlenmiştir. Detaylı bilgi için satış temsilcilerimizle irtibata geçebilirsiniz.

Login ekranı, farklı kullanıcı seviyeleri

Web aracına dileğiniz internet tarayıcıyla, dilediğiniz yerden bağlanabilirsiniz. Farklı kullanıcılara farklı yetkiler vererek erişecekleri sayfaları düzenleyebilirsiniz. Böylelikle sistem yöneticinizi, raporlara erişebilecek kullanıcılarınızı, web arayüzünden bilet basabilecek gişe personelinizi sınırlayabilirsiniz.

Canlı şube durumu izleme

Web aracında sistemin canlı çalışması, performansı, kuyrukların genel durumu, alınan bilet sayısı, beklemekte olan bilet sayısı, ortalama işlem süresi, ortalama bekleme süresini, çalışmakta olan personel sayısını canlı olarak izleyebilirsiniz.

Canlı kuyruk durumu raporlama

Web aracında kuyrukların canlı durumu, alınan bilet sayısı, beklemekte olan bilet sayısı, ortalama işlem süresi, ortalama bekleme süresinin anlık detaylarını izleyebilirsiniz.

Çalışma performans raporu, detaylı çalışma istatistikleri

Web raporlama aracıyla sisteminizin çalışması süresince topladığı istatistiki bilgileri, anlamlı birer performans raporuna dönüştürebilirsiniz. Sisteminizin çalıştığı verileri derleyerek, saatlik, günlük, haftalık, aylık ve yıllık performans raporları oluşturabilir, bu sürelere göre işlem sayıları, bekleyen kişi sayıları, ortalama bekleme süresi ve ortalama işlem sürelerini inceleyebilirsiniz. Kuyruk bazında, kullanıcı bazında veya şube geneline hitap eden raporlar hazırlayabilirsiniz.

Saatlik performans raporu, çalışma istatistikleri

Performans raporlama bölümünde bulunan saatlik rapor seçeneği, belirlediğiniz tarih aralığında sisteminizin saatlere göre yoğunluğu hakkında bilgi verir. Saatlik raporlama ekranında, saat bazında toplam bilet sayısı, ortalama bekleme süresi, ortalama işlem süresi bilgileri görüntülenir. Tüm bu bilgilere ek olarak verilen istatistiki değerlerin grafik çıktılarını oluşturur. Raporlama ekranında, bekleme süresi belirtilenden daha az veya çok, işlem süresi belirtilenden daha az veya çok, çalışma saatleri aralığı, tarih aralığı, belirli kuyruklar veya belirli kullanıcılar filtrelenebilir.

Günlük performans raporu, çalışma istatistikleri

Sıramatik sistemi performans raporlama bölümünde bulunan günlük rapor seçeneği, belirlediğiniz tarih aralığında sisteminizin haftanın günlerine göre yoğunluğu hakkında bilgi toplar. Günlük raporlama ekranında, çalışma günlerine göre toplam bilet sayısı, ortalama bekleme süresi, ortalama işlem süresi bilgileri görüntülenir. Tüm bu bilgilere ek olarak verilen istatistiki değerlerin grafik çıktılarını oluşturur. Raporlama ekranında, bekleme süresi belirtilenden daha az veya çok, işlem süresi belirtilenden daha az veya çok, çalışma saatleri aralığı, tarih aralığı, belirli kuyruklar veya belirli kullanıcılar filtrelenerek, sıramatik sistemi hakkında detaylı raporlar oluşturulabilir.

Haftalık performans raporu, çalışma istatistikleri

Sıramatik sistemi performans raporlama bölümünde bulunan haftalık rapor seçeneği, belirlediğiniz tarih aralığında sisteminizin yılın haftalarına  göre yoğunluğu hakkında bilgi toplar. Haftalık raporlama ekranında, yılın hafta sayılarına göre toplam bilet sayısı, ortalama bekleme süresi, ortalama işlem süresi bilgileri görüntülenir. Tüm bu bilgilere ek olarak verilen istatistiki değerlerin grafik çıktılarını oluşturur. Raporlama ekranında, bekleme süresi belirtilenden daha az veya çok, işlem süresi belirtilenden daha az veya çok, çalışma saatleri aralığı, tarih aralığı, belirli kuyruklar veya belirli kullanıcılar filtrelenerek, sıramatik sistemi hakkında detaylı raporlar oluşturulabilir.

Aylık performans raporu, çalışma istatistikleri

Sıramatik sistemi performans raporlama bölümünde bulunan aylık rapor seçeneği, belirlediğiniz tarih aralığında sisteminizin aylara göre yoğunluğu hakkında bilgi toplar. Aylık raporlama ekranında, aylara göre toplam bilet sayısı, ortalama bekleme süresi, ortalama işlem süresi bilgileri görüntülenir. Tüm bu bilgilere ek olarak verilen istatistiki değerlerin grafik çıktılarını oluşturur. Raporlama ekranında, bekleme süresi belirtilenden daha az veya çok, işlem süresi belirtilenden daha az veya çok, çalışma saatleri aralığı, tarih aralığı, belirli kuyruklar veya belirli kullanıcılar filtrelenerek, sıramatik sistemi hakkında detaylı raporlar oluşturulabilir.

Yıllık performans raporu, çalışma istatistikleri

Sıramatik sistemi performans raporlama bölümünde bulunan yıllık rapor seçeneği, belirlediğiniz tarih aralığında sisteminizin yıllara göre yoğunluğu hakkında bilgi toplar. Yıllık raporlama ekranında, yıllara göre toplam bilet sayısı, ortalama bekleme süresi, ortalama işlem süresi bilgileri görüntülenir. Tüm bu bilgilere ek olarak verilen istatistiki değerlerin grafik çıktılarını oluşturur. Raporlama ekranında, bekleme süresi belirtilenden daha az veya çok, işlem süresi belirtilenden daha az veya çok, çalışma saatleri aralığı, tarih aralığı, belirli kuyruklar veya belirli kullanıcılar filtrelenerek, sıramatik sistemi hakkında detaylı raporlar oluşturulabilir.

Kullanıcı (çalışan) performans raporu,

Sıramatik sisteminizle birlikte, çalışanlarınızın performanslarını değerlendirebileceğiniz, onları karşılaştırabileceğiniz bir raporlama opsiyonu sunulmaktadır. Çalışanlarınızın belirlediğiniz tarih aralığında, karşılaştırmalı  veya tek tek performans raporlarını alabilirsiniz. Bu raporu oluştururken, çalışanın hangi işlemlere, hangi oranda destek sağladığı, personelin hangi bölümde daha verimli olduğu, tüm çalışanların genel karşılaştırması, belirli bir kuyruğa çalışanların nasıl etki gösterdiği gibi detayları elde edebilirsiniz. Çalışan performansı raporlama seçeneği ile sıramatik sisteminiz sizlere kimin verimli olup olmadığını tüm detaylarıyla, gerçek verilerle sunar.