qsmart sıramatik kahve kupası

Q-smart WiFi sıra sistemi mimarisi, açık standart olarak sunulan IEEE 802.11 b/g ile tasarlanmıştır. Bu, evde veya iş yerinde kullanmakta olduğunuz WiFi modem, router veya access point ile sorunsuzca çalıştığı anlamına gelmektedir.

WiFi sıramatik sistemi, kablosuz bilet çağrı terminalleri, bilet makineleri, gişe ekranları, ana yönlendirme ekranları, multimedya oynatıcılar ve digital signage sistemlerinden oluşur. Sıramatik sisteminde bildiğiniz ne kadar donanım varsa, hepsi WiFi ağı içerisinde, kablosuz olarak haberleşir.

WiFi sıra sistemiyle bilet makinenizi şube içerisine keyfinizce yerleştirin, çağrı terminallerini ister çalışanlarınızın kollarında, ister ceplerinde çalıştırın, isterseniz gişenizi yarın üst kata taşıyın. Tüm bunlar için bir kez bile tadilat yapmayın, kablosuz çalışmanın özgürlüğünü yaşayın.

Q-smart WiFi Dünyası

WiFi sıramatik sistemiyle, montaj maliyetiniz olmadan, yer değişikliklerinde tadilat gerektirmeden, sadece WiFi ağınızı seçip, şifrenizi girmeniz ile birkaç dakika içerisinde kullanıma hazır olan sıramatik sistemine sahip olursunuz.

Q-smart WiFi sıramatik sistemi, WiFi sertifikalı, Open System Interconnection (OSI) modeliyle geliştirilmiştir. Bu model, ağa dahil olan cihazların, cihazlarda çalışan uygulamaların, birbirleriyle nasıl iletişim kuracaklarını tanımlamaktadır. Yani bir donanım yada ağ tipine göre değişiklik göstermeden, ağ mimarilerinin ve protokollerinin etkilenmediği, birlikte çalışabilir donanımlardan oluşan bir ağ yapısı oluşturulmaktadır.

WiFi sıramatik sistemi mimarisi size birlikte çalışabilirlik avantajını sunmaktadır. Standart bir haberleşme arayüzüyle, üreticiye bağlı kalmadan, dilediğiniz donanımla çalışabilme özgürlüğünü sunar.

qsmart wifi siramatik sistemi

WiFi Led Ekranlar

Curwe WiFi sıramatik sistemi ekranlarıyla, kablosuz ağınızda sonsuz esnekliğin rahatlığını yaşayın. IEEE 802.11 standart WiFi ağlarıyla tam uyumlu olan sıramatik sistemi ekranları kablosuz modem, router veya access point'lerinizle sorunsuzca çalışır. Sadece 1 IP adresi ile 20 satıra kadar önceki çağrı görüntüleyebilen ana ekranlar, ister DHCP üzerinden dağıtılan otomatik IP adresiyle, isterseniz statik IP tanımlanarak çalışabilmektedir.

Telsiz frekansında çalışan kablosuz ürünlerin aksine, uluslarası standart haline gelmiş WiFi teknolojisi kullanarak sadece 1 bağlantı noktası (modem, router veya access point) üzerinden 300m mesafeye kadar kusursuz bir kablosuz çalışma deneyimi sunar.

Tıpkı cep telefonu veya tablet bilgisayarınız gibi ofisinizin dilediğiniz noktasında, dilediğiniz zaman, kablo tesisatı ve tadilata gerek olmadan çalışır.

Aluminyum yumuşak kenarlı tasarımı, dilediğiniz zaman satır eklenebilen esnek tasarımı, Kırmızı, Beyaz veya Mavi LED seçenekleriyle, sıramatik sistemlerinin yeni nesil LED sıramatik sistemi ekranlarıdır.

WiFi Çağrı Terminalleri

WiFi alt yapısı ile kurgulanan sıramatik sisteminde, sıradaki bileti çağırmak ve diğer bilet işlemleri için 3 farklı opsiyon mevcuttur.

Smart Çağrı Terminali: Google Play Store'dan indirebileceğiniz uygulama ücretsiz olarak sunulmaktadır. Android işletim sistemine sahip tüm tablet veya akıllı telefonlar ile uyumludur. Google Play Store'dan uygulamayı indirdikten sonra, sıramatik sisteminizin IP adresini uygulamaya girmeniz yeterlidir.

Cloud Çağrı Terminali: Sıramatik sistemine entegre olarak sunulan Cloud çağrı terminali, dahili web sunucusu üzerinde çalışır ve tüm web tarayıcılar ile uyumludur. Akıllı saat, akıllı telefon, tablet veya bilgisayarınızın web tarayıcısını açarak bilet makinenizin IP adresini, web sitesi adresi olarak girmeniz yeterlidir. Farklı cihaz ve ekranlar için duyarlı tasarlanan sistem, akıllı saatten, dizüstü bilgisayara kadar, bağlanan cihaza göre otomatik olarak adapte olur.

Sanal Terminal: Platform bağımsız, Java dili kullanılarak geliştirilen uygulama, Linux, MacOs veya Windows işletim sistemleri kullanan tüm dizüstü veya masaüstü bilgisayarlar için kurulum gerektirmeyen çağrı terminali programıdır. Java 1.6 ve üzeri versiyonlar ile uyumlu olan program, kurulum gerektirmeden, çift tıklama ile çalışır.

wifi queue system
cloud queue management system displays

Cloud Ekranlar

Sıramatik sistemine entegre olarak sunulan Cloud ekranlar, gişe ekranı ve ana ekran olarak iki farklı uygulama biçiminde kullanılabilir. Cloud ekranlar dahili web sunucusu üzerinde çalışan, web tabanlı bir uygulamadır.

Smart TV, tablet veya bilgisayarların web tarayıcısını açarak, cloud ekran URL'nizi girmeniz yeterlidir. Farklı cihaz ve ekranlar için duyarlı tasarlanan sistem, görüntülenecek web tarayıcıya otomatik olarak adapte olur.

Cloud gişe ekranı: Gişe ekranını dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Çalışan personelin kimlik bilgileri, pozisyonu, gişe numarası metni ve büyüklüğü, bilet numarası metni ve büyüklüğü, yazı tipleri, renkleri, boyutları, biçimleri değiştirilebilir. Arka plan görseli renk, resim veya video olarak seçilebilir.

Cloud ana ekran: Ana ekranınızın bilet ve gişe/oda numarası metinlerini, önceki çağrılan bilet satır sayısını, RSS haber içeriklerini, hava durumu bilgisini, alt ve üst bölüm bilgilendirme mesajlarını, renkleri, yazı tiplerini, boyutlarını, biçimlerini, logoları, resimleri istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Ana ekranda bilet numaralarının yanı sıra canlı hava durumu, lokasyon bilgisi ve RSS haber servisleride görüntülenmektedir. İstediğiniz kanaldan canlı RSS haberlerini verebilir, haber kaynaklarını, hava durumu bilgisini özelleştirebilirsiniz

MyTV Digital Signage Sistemi

Ana Ekran: Q-smart DSI (MyTV) sistemiyle LCD TV'lerinizi, sıra ana yönlendirme ekranlarına dönüştürebilirsiniz. Sıramatik sistemine kablosuz ağ bağlantısıyla bağlanan ekranlar, LED ekranların yerine, reklam yayınlayan, TV yayını yapan, bilgilendirme ve duyurularınızı görüntüleyebilen, video ve fotoğraflarınızı yayınlayan, kurumsal TV'ye dönüşmektedir.

Gişe Ekranı: Q-smart DSI (MyTV) sistemiyle, sıramatik sisteminde kullandığınız operatör ekranlarınızı, dilediğiniz boyutta LCD Monitör veya LCD TV'lerle interaktif birer iletişim kanalına dönüştürebilirsiniz. LCD Operatör ekranları ile ekran görünümünüzü kurumsal imajınıza uygun biçimde kişiselleştirebilir, çağrı ve gişe numaralarının yanı sıra, bilgilendirme mesajları, fotoğraflar, duyurular yayınlayabilirsiniz.

Yatay veya dikey olarak çalışabilen MyTV sistemi, ekranın çalışma pozisyonuna göre adaptif olarak ekranı görünümünü optimize etmektedir.

Ekranlarda yayınlayacağınız içeriklerin yanı sıra, gündem haberleri, hava durumu, doviz kurları, merkezi saat gibi canlı içerikler de yayınlayabilirsiniz.

wifi queue system