Merkezi sistem yönetimi, merkezi raporlama

PDF olarak görüntüle

Yapay zeka kullanımı

Q-smart sıra yönetim sistemi zeki bir merkezi yönetim altyapısına sahiptir. Merkezi raporlama ve yönetim altyapısı ile tüm şubelerinizin yönetimini tek bir merkezden izleyebilir, şube performanslarını takip edebilir, şubelerinizdeki yoğunlukları canlı olarak takip edebilir, istenmeyen durumlar ile ilgili akıllı filtreler girerek, geliştirilen yapay zekanın sisteminizi takip etmesini sağlayabilirsiniz.

Akılcıl mimari

Merkezi sistem yönetimi, CMS (content management server) ve şubelerinizde kullanılmakta olan bilet makinelerinden oluşur. Bilet makineleri ağ üzerinden CMS'ye bağlanarak otomatik olarak senkronizasyon sağlar. 

Merkezde yapacağınız tüm değişikliklerden, şubeleriniz kısa bir süre sonra (2sn) haberdar edilir ve merkez ile otomatik olarak senkronize olurlar. 

Şubelerdeki çalışmalarda aynı akıllı teknoloji sayesinde CMS ile haberleşerek şubelerin performans durumları, basılan biletler, hizmet verilen kuyruk durumları, personellerin çalışma bilgileri gibi verileri anında koordinasyon merkezinize iletir. 

Merkezi yönetim ile şubelerinizde basılmakta olan biletlerin şablonlarını, kuyruk yapılandırmalarını veya ekranlarınızda yayınlanan reklamlarınızı tek noktadan kolaylıkla yönetebilirsiniz.

Duyarlı web tasarımı

Merkezi sistem yönetimi çözümü masaüstü, tablet veya akıllı telefonlardan, yatay veya dikey oryantasyonda sorunsuz çalışmak üzere tasarlanmıştır.

Standart web tarayıcılar ile dileğiniz yerden sisteminize bağlanarak, canlı raporları alabilir, sisteminizin durumunu online izleyebilir, bilet şablonlarınızı değiştirebilir, istediğiniz bir şubeye kuyruk ekleyebilir, istediğiniz personelin yetkilerini düzenleyebilirsiniz.

Tüm bunlar için telefonunuza veya bilgisayarınıza hiçbir uygulama yüklemesine ihtiyaç duymaz. Standart web tarayıcılarınız ile tam uyumla çalışır.

Operasyon merkezi uygulaması

Merkezi sistem yönetimi operasyon merkezinizde kullanılabilecek, Smart veya LCD TV'ler ile uyumlu izleme araçları ile birlikte gelir.

TV izleme araçlarını kullanarak tüm şubeleriniz ve şubelerinizdeki donanımlarınız hakkında canlı bilgi edinebilirsiniz.

Google Maps ile tasarlanan sistem daima güncel harita bilgileri sunar. Başlangıç pozisyonu ve zoom seviyesi dilediğiniz gibi seçilebilir, böylelikle ister bir bina içerisinde yerleştirilen sistemlerinizi, isterseniz Türkiye veya Dünya genelindeki sistemlerinizi aynı anda görüntüleyebilir.

merkezi sira sistemi yonetimi harita google maps

Harita entegrasyonu

Merkezi sistem yönetimi çözümü dahili harita entegrasyonu ile birlikte sunulur. Koordinasyon merkeziniz için teknik veya performans bilgileri sunan sistem, şubelerinizden gelen canlı bilgiler ışığında, harita üzerinde ilgili lokasyonlara zoom yaparak, elde ettiği bilgileri canlı olarak sunar.

Harita üzerinden bekleme süresi sınırınızı aşan, çok fazla bekleyen müşteri bulunan, işlem süreleri olağan dışı fazla olan şubeleri, otomatik olarak tespit eder ve görevli yöneticilerinizin dikkatine sunar.

Haritanın tarama hızı, zoom seviyesi, görüntülenecek veriler ve şubeler, güncelleme süresi gibi bilgiler dilediğiniz gibi özelleştirilebilir.

Detaylı merkezi performans raporları

Şubelerinize ait merkezde toplanan veriler gelişmiş bir rapor üretimine yardımcı olur. Oluşturulan rapor çıktılarınz ile şubeler arası performansları inceleyebilir, şubelerin, kuyrukların veya personellerin çalışmalarını tüm sistem ile karşılaştırarak değerlendirebilirsiniz.

Çalışma saatlerine, haftanın günlerine, yılın haftalarına, aylara veya yıllara göre üretilebilen performans raporıyla, çalışma yoğunluğunuz hakkında, haftanın hangi günü, hangi saati, hangi ay sorularınıza, somut yanıtlar alabilirsiniz.

siramatik sistemi merkezi yonetim raporu

Geniş dışa aktarma alternatifleri

Geliştirilen tablo teknolojisiyle, rapor verilerini dilediğiniz sıralama seçeneği ile anında değiştirebilir, verilerin çıktılarını Excel, PDF, tablo, yazdırılabilir, clipboard çıktı seçenekleri ile dış ortamlara aktarabilirsiniz.

 

Dinamik kütüphane, çalışma esnasında etkileşim

Dinamik grafik kütühanesi ile grafik tipini (çizgisel, çubuk, yatay çubuk, pasta...) canlı olarak değiştirebilir, dilediğiniz şubeyi rapordan çıkartabilir, istediğiniz şubeleri tekrar raporun üretilmesine gerek kalmadan anında rapora ekleyebilirsiniz. İncelemek istediğiniz verinin üzerine giderek bu veri hakkında detayları görüntüleyebilirsiniz.