Ankara YHT Garı Sıramatik Sistemi
TCDD’nin vizyonunu yansıtan, modern ve prestijli Ankara YHT Garı, Q-smart’ın sunduğu sıramatik çözümle müşteri deneyimini üst seviyelere taşıyor.

Ankara YHT Garı Sıramatik Sistemi

Ankara YHT Garı, TCDD’nin dinamik ve hızla değişen vizyonuna uygun olarak modern bir mimariyle inşa edilmiştir. Gündelik olarak 50 bin yolcuya hizmet potansiyeline sahip olan bu prestijli gar, bilet işlemleri ve müşteri geri bildirimlerini daha verimli ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmek adına Q-Smart Sıramatik Sistemlerini tercih etmiştir.

Garın bekleme alanında yer alan 2 adet Q-Smart Dokunmatik Bilet makinası, yolcuların rahatça işlem seçimini yapmalarına olanak tanımaktadır. Seçilen işlemler doğrultusunda yolcular, bekleme alanındaki kolonlarda yer alan ve her noktadan kolayca görünebilen 5 satırlık 4 adet ana yönlendirme ekranı sayesinde sıra durumlarını takip edebilmektedir. Geniş bekleme alanı nedeniyle, yolcuların gişe çağrılarını kaçırmamaları için 4 adet zil ünitesi eklenmiştir.

Ankara YHT Garı’nda 26 adet gişe bulunmakta olup, gişe memurları, bilgisayarlarına kurulu Sanal terminal yazılımı sayesinde yolcuları etkili bir şekilde çağırabilmekte ve sıradaki yolcu sayısını net bir şekilde görebilmektedir. Sıramatik sistemi, yığılma problemini ortadan kaldırarak, yolcuların daha konforlu ve düzenli bir bekleme deneyimi yaşamalarını sağlamaktadır.

Özel Linux İşletim Sistemi

Firmamız tarafından geliştirilen özel Linux işletim sistemi ile virüs bulaşması ve sistem çökmesi gibi problemler önlenmiştir.

Web Tabanlı Performans Raporları

Tüm şubeler, port açma veya uygulama kurma ihtiyacı olmadan, web tarayıcıları üzerinden canlı veya geçmişe dönük olarak izlenebilmektedir.

Çoklu Platform Desteği

Gişe memurlarının görev ve yetkileri, cep telefonu veya bilgisayarlar üzerinden kolayca düzenlenebilmekte; detaylı raporlama özelliği ile performansları merkezi olarak takip edilebilmektedir.

Banko Yığılmalarını Engelleme

5 satırlık 4 adet ana yönlendirme ekranları ile banko önündeki yığılmalar engellenerek, vatandaşların rahatça bekleme salonunda işlemlerini beklemeleri sağlanmıştır.

Ankara YHT Garı Sıramatik Sistemi

Benzer uygulamalar

Scroll to Top