Ankara Hakem Heyeti Sıra Sistemi
Tüketici haklarını koruyan ve denetleyen Ankara Ticaret İl Müdürlüğü, iş yükünü modern bir sıramatik sistemiyle yönetiyor

Ankara Ticaret İl Müdürlüğü’nün Hakem Heyeti Sıramatik Deneyimi

Ankara Ticaret İl Müdürlüğü, tüketicilerin haklarını koruma görevini büyük bir ciddiyetle üstleniyor. Bu sorumluluğun gereği olarak İlçe Tüketici Hakem Heyetlerindeki artan iş yükünü daha verimli ve hızlı bir şekilde yönetebilmek için Q-smart Performans ve Sıra Yönetimi Sistemlerini kullanmaya karar verdi.

Yeni sıramatik sistemi, vatandaşların bekleme ve işlem sürelerini en aza indirirken, çalışan personelin performansını da web tabanlı performans ölçümü sistemiyle denetliyor ve düzenliyor. Böylece, işlemler daha adaletli ve hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Sıramatik bilet makinesinde “Bankacılık İşlemleri” ve “Ayıplı Ürünler” olarak iki farklı kategoriye ayrılan sıra numaraları, personelin uzmanlık alanına göre atanıyor. Bu uygulama, vatandaşların daha az vakit kaybetmelerini sağlarken, memurların da daha düzenli ve yoğun olmayan bir çalışma ortamında hizmet vermesine olanak tanıyor.

Memurlara Otomatik Destek

Memurlar, bekleyen işlem yoğunluğuna göre programlanıyor. Kendilerine ait bir işlem olmadığında, diğer işlemlere yardımcı olmak üzere yetkilendiriliyor.

Yüksek Hizmet Kalitesi

Q-smart Sıramatik Sistemleri, hizmet ve ürün kalitesiyle denetleyici kurumda da tercih edilerek, tüketicilere en iyi hizmeti sunma konusundaki kararlılığını bir kez daha gösteriyor.

Tüm Platformlardan Sistem Yönetimi

Ankara Ticaret İl Müdürlüğü, web tabanlı sistem yönetimi ve raporlama alt yapısı sayesinde, işlemleri dilediği yerden, farklı cihazlar üzerinden izleyebiliyor ve yönetebiliyor.

İşlem Sınırlandırma ve Çalışma Saati Limitleme

Tüketici Hakem Heyeti’nin günlük çalışma kapasitesi gözetilerek, mesai bitimi veya öğlen aralarında sıra verilmesi durdurulabiliyor. Böylece aynı gün içerisinde yetiştirilemeyecek işlemler için sıra verilmesi engelleniyor.

Ankara Hakem Heyeti Sıra Sistemi

Benzer uygulamalar

Scroll to Top