Dünya genelindeki Türk Konsolosluk ve Büyükelçilikleri, Q-smart’ın sunmuş olduğu çözümle vatandaşlarına kesintisiz ve organize hizmet sunmaktadır

T.C. Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk ve Büyükelçilikler Sıramatik Sistemleri

Köln’den Taşkent’e uzanan geniş bir yelpazede, Türk diplomatik misyonları, vatandaşlık işlemlerinden e-pasaport başvurularına kadar geniş bir hizmet yelpazesi için Q-smart Sıramatik Sistemleri’ni tercih ediyor. Bu sistemler, sıra alma ve randevu yönetimi süreçlerini modernize ederek hizmet kalitesini üst düzeye çıkarıyor.

Birleşik oda ve banko sistemlerini kullanan misyonlar, bilet makineleri aracılığıyla verilen numaralarla vatandaşlara yönlendirme yaparak karmaşayı önlemektedir. Katlar arası koordinasyonu sağlayan ana ekranlar, vatandaşların hizmet aldıkları alanlara akıcı bir şekilde yönlendirilmelerini sağlıyor.

Canlı müdahale kabiliyeti, anlık yoğunluk değişimlerine hızla cevap verilmesini sağlar. Yöneticiler, operasyonel gereksinimlere göre canlı sistem izleme ile personeli yeniden konumlandırabiliyor ve böylece herhangi bir hizmet birimindeki aşırı yoğunluk anında giderilebiliyor.

Randevu Sistemine Entegrasyon

Randevular, vatandaşlar tarafından alınan randevu numarası veya T.C. Kimlik numaralarıyla sıramatik sisteme dahil ediliyor, sağlanan zamanlama ile kesintisiz hizmet akışı sağlanıyor.

Etkin Randevu Yönetimi

Dışişleri Bakanlığı’nın web siteleri üzerinden alınan randevular, sıramatik sistemin kullanıcı dostu arayüzüne kolayca entegre edilebiliyor, bu da randevu yönetiminin verimliliğini artırıyor.

Canlı Yönetim Esnekliği

Yoğunlaşan bölümlere anında online müdahale imkanı sunan sistem, pasaport ve benzeri işlemlerdeki yoğunlukları optimize ediyor ve vatandaşın memnuniyetini artırıyor.

Çok Amaçlı LCD Ekranlar

Büyükelçilik ve konsolosluklar, vatandaşların sıra bilgilerini ve önemli duyuruları takip etmelerine olanak tanıyan LCD ekranlar kullanarak bilgilendirme ve yönlendirme işlevlerini bir arada sunuyor.

Benzer uygulamalar

Scroll to Top