TSE Araç Muayene İstasyonu Sıramatik Sistemi

Türk Standartları Enstitüsü(TSE) tarafından 81 ilde açılacak olan, LPG montajı, araç tadilatları, ambulans/itfaiye araç tadilat ve muayenelerinin yapılacağı TSE Araç Muayene Kontrol Merkezlerinde Q-smart Sıramatik Sistemleri kullanılmaya başlanmıştır.
TSE tarafından randevulu olarak da hizmet verecek istasyonlar, Q-smart Sıramatik Sistemleriyle entegre edilerek, randevulu müşterilerin, sıra numalarını bilet makinesinden almaları ve işlemlerini hızlı ve düzenli bir şekilde gerçekleştirmeleri amaçlanmıştır.
Araçlarının muayenelerini yaptırmak isteyen vatandaşlar, TSE sitesinden randevu alıp muayene istasyonuna geldiklerinde, dokunmatik ekranlı Q-smart Bilet Makinelerine, randevu numarası veya şasi numaralarını girerek sıra numaralarını alıp işlemlerini gerçekleştirmektedir. Randevusuz gelen vatandaşlar ise dokunmatik bilet makinesinden ilgili işlemden sıralarını alıp bekleme salonunda beklemektedir.
Bekleme salonuna ve bekleme salonunun dışından görüntülenmesi için dış bölüme yerleştirilen, ana yönlendirme ekranlarından sırası gelen bilet numaraları takip edilemektedir.

Projeden görütüler

Makaleyi Paylaş